Wyszukaj

O mnie

Nazywam się Alicja Gorczyńska.


W 2020 roku stworzyłam markę ALOSZA.

To kobiecość, szyk i klasa, ogromna dbałość o szczegóły, wysoka jakość tkanin, najmodniejsze fasony, to moda na miarę wybiegów.


Moja przygoda z modą trwa od bardzo dawna. Jako stylistka, przez wiele lat słuchałam kobiet i zwracałam uwagę na ich potrzeby. Ta bezcenna wiedza zainspirowała mnie do stworzenia własnych projektów. Na początku były to nieśmiałe próby "do szuflady", z czasem coraz odważniejsze. Dopiero nauka w Krakowskich Szkołach Artystycznych  pozwoliły mi w pełni rozwinąć skrzydła.


Moje pierwsze projekty pokazałam na Opolskiej Gali Szpitala Onkologicznego podczas której w role modelek wcieliły się pacjentki szpitala. To bardzo wzruszające i ważne dla mnie wydarzenie. Późniejsze sesje fotograficzne, pokazy oraz mnóstwo zagranicznych publikacji w magazynach modowych potwierdziły, że to co robię ma sens.


Na początku 2020 roku powstała kolekcja "Awakening" i została wyróżniona statuetką "Srebrnej Pętelki" na Polskiej Akademii Mody w Poznaniu.

W 2021 powstała kolekcja dyplomowa Deja vu, którą miałam przyjemność pokazać na Krakowskim Tygodniu Mody. W 2022 roku na Nadwiślański Fashion Week, gdzie królowała jak przystało na Sandomierz kolekcja Vacanze, która w tym roku miała zaszczyt pójść w Tygodniu Mody w Mediolanie.

Początek 2023 roku zaowocował naszą nową kolekcję wiosna/lato 2023, która miała przyjemność zadebiutować na Tygodniu Mody w Paryżu oraz w Berlinie.


Przygoda trwa nadal.


Zachęcam do obejrzenia wszystkich moich realizacji na fanpage'u "Alosza - stylistka, projektantka".


ALOSZA